راهنمای استفاده از سامانه پیامکی

این امر به دلیل افزایش مسائل امنیتی قرار داده نشده است ، همانند سیستم های اینترنت بانک که قادر به ذخیره رمز نیستید.
برای ثبت نام در سامانه باید با شماره تماس که داخل سایت قرار دارد 32229441-017 تماس بگیرید ، کارشناسان فروش ما راهنمایی و اقدامات لازم جهت ثبت نام شما و ورود به گروه سیمرغ انجام خواهند داد.
در داخل سایت در ماژول آزمایشگاه امکان دسترسی به راهنمای سامانه ، راهنمای برنامه نویسی و نمونه کد و همچنین مرورگرهای لازم جهت استفاده از سامانه وجود دارد.
با توجه به پیامی که داخل تمام پنل کاربران وجود دارد به این نکته توجه کنید که قبل از ارسال انبوه حتما یک پیام برای خطوط همراه اول ارسال نمایید تا از فیلتر نبودن کلمات متن خود مطمئن شوید زیرا طبق تعرفه مخابرات بعضی از کلمات فیلتر مخابراتی هستند و پیام هایی که شامل این کلمات باشند به گوشی مخاطبان نمی رسد.
زمانیکه این خطا رخ می دهد اشکال مربوط به فایل اکسل شماست و برای رفع این مشکل کافیست فایل اکسل خود را چک کنید ابتدا کل شماره های فایل اکسل را انتخاب کنید(copy) و در یک اکسل جدید وارد کنید(paste) دقت داشته باشید که شماره ها حتما باید در ستون A سمت چپ وارد شوند .
برای تنظیم زمان ارسال با توجه به زمان تاخیر 10 دقیقه ای که برای سیستم تعریف شده است پیام های خود را باید 10 دقیقه پس از زمان جاری سیستم تعیین نمایید این امکانی است که به شما اجازه می دهد زمانیکه پیام اشتباهی را ارسال کردید زمانی برای کنسل کردن پیام داشته باشید.
دقت داشته باشید ساعت قبل و بعد از ظهر را به درستی تنظیم کنید همچنین انتخاب دقیقه(دور آخر-خاکستری رنگ) حتما الزامی است بدین معنی که بطور مثال برای تنظیم ساعت یک بعدازظهر زمان را به صورت 13:00 تنظیم کنید.
زمانیکه از صحت طی مراحل اطمینان دارید خطا مربوط به اینترنت و شرایط کانکت شدن شماست درواقع اینترنت شما به طور لحظه ای قطع و وصل شده کافیست یکبار از پنل خارج شوید و دوباره وارد پنل شوید.
در متن پیام هر یک صفحه طبق تعرفه سراسری مخابرات 70 کاراکتر می باشد (دقیقا مانند پیامک موبایل) توجه داشته باشید هر کاراکتر بیشتر از 70 دو پیام محسوب می شود.
خیر دریافت پیامک برای همه مشتریان رایگان است.
خیر گزارش تحویل (Delivery) رایگان بوده و بصورت خودکار فعال می باشد.
پیام ارسال شده با 4 وضعیت روبرو میشود:
1) خانه ی نارنجی: به معنای رسیده به مخابرات می باشد، و این به این معنی نمی باشد که دریافت نشده باشد اما گزارش این پیام اندکی بعد مشخص می گردد/
2) تیک سبز: به معنای دریافت پیام توسط گیرنده می باشد.
3) خطوط سیاه: به معنای این می باشد که دریافت کننده شماره های تبلیغاتی را در لیست سیاه قرار داده است.
4) ضربدر قرمز: به این معنای این می باشد که پیام به دلایل مختلف مانند در دسترس نبودن، خاموش بودن تلفن همراه دریافت کننده ویا ترافیک بالای خطوط تحویل داده نشده است.
استعلام و ثبت شماره از طریق اپراتور صورت میگردد بسته به اوپراتور 1000 ، 2000 ،3000 یا 5000 متفاوت می باشد ، معمولا خطوط 3000 بصورت آنی و خطوط 1000 و 2000 و 5000 حدودا 24 ساعت بعد، استعلام را اعلام می کنند
پس از پرداخت نیز ممکن است 24 الی 48 ساعت برای ثبت شماره زمان نیاز باشد
پس از سفارش شماره، هزینه ی خط قابل برگشت نمی باشد.
این امر به دلیل افزایش مسائل امنیتی تنظیم شده است و برای رفع این مورد باید از طریق ارسال تیکت ویا تماس با شرکت آن را پیگیری کنید.
بله، فقط کافیست شماره ها را در ستون A برنامه اکسل به صورت چپ چین و بدون صفر ثبت کنید، سپس آنرا به عنوان گروه بارگذاری و ذخیره نمایید.

سامانه پیامکی سیمرغ با ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی از پنل پیامک رایگان و ارسال پیام صوتی تبلیغات نوین ارائه میدهد

مجموعه خدمات شرکت سیمرغ در یک نگاه

مجموعه خدمات شرکت سیمرغ در یک نگاه